Design a výroba nábytku

Navrhujeme solitérní nábytek a sami ho také vyrábíme. Jde o soudobý design, který prezentujeme nejen na veletrzích ve světě, ale i na světových webových portálech ARCHITONIC a ARCHIEXPO.

Nábytek

Quiet Point SANTINI

Design Vladimír Ambroz / 2017

Design tohoto quiet pointu je inspirován kostelní věží od českého stavitele italského původu Santiniho žijícího v sedmnáctém století. Věže doplňovaly kostelní chrámy a v nich bylo vždy několik zpovědnic pro věřící.

V dnešní době je to novodobá zpovědnice - objekt pro telefonování tak, aby nebyl člověk s telefonem rušen, ale také aby svým hlasitým hovorem nerušil ostatní. Santini vytváří prostor veřejné samoty a je vhodný pro office, kryté veřejné prostory a obchodní centra.

Spodní část je zhotovena z materiálu LG HI-MACS, horní kryt - plech v laku dle požadavku klienta. Uvnitř je akustické čalounění z materiálu GABRIEL, jenž pohlcuje zvuk. Barevnost dle katalogu.

Quiet Point SANTINI 1.jpeg
Quiet Point SANTINI 2.jpeg

MÁNES svítidlo

Design Vladimír Ambroz / 2016

MÁNES svítidlo 1.jpeg

Mendel Chair

Design Vladimír Ambroz / 2016

Židle MENDEL je určena pro multifunkční sálové sezení, zasedací místnosti a variabilní veřejné prostory. Je atestována na nejtěžší zátěž s použitím ve veřejných prostorách, jako jsou univerzity či kulturní instituce. Židle MENDEL je svým klasickým designem a provedením z masivního dřeva nadčasovým výrobkem, jenž svojí užitnou hodnotou by měl vhodně doplnit interiery z přírodních materiálů. Nejde o typ židle, jenž rychle vyjde z aktuální módy, ale je určen pro trvalou instalaci v interiérech.

Mendel Chair 1.jpeg

Pause

Multifunkční sedací systém. Design Vladimír Ambroz / 2014

Vysoce variabilní sedací systém pro veřejné prostory jako jsou obchodní pasáže či velké haly. Systém nabízí nejen různé modifikace posezení, ale je také místem, v dnešní době velmi žádaným - jeho výhodou je možnost připojení a dobíjení telefonů, smartphones, tabletů, PC, připojení MP3 nebo MP4 přehrávačů prostřednictvím nabíjecí USB zásuvky.

Pause 3.jpeg
Pause 4.jpeg
Pause 1.jpeg
Pause 2.jpeg

DOCK IT

Design Vladimír Ambroz / 2014

DOCK IT 1.jpeg
DOCK IT 2.jpeg
DOCK IT 3.jpeg

Ludwig Coffee Table

Design Vladimír Ambroz / 2014

Ludwig Coffee Table 1.jpeg

EASY Table

Design Vladimír Ambroz / 2011

EASY Table 1.jpeg

Table L

Design Adam Tureček / 2011

Table L 1.jpeg

Table XL

Design Adam Tureček / 2011

TABLE XL 1.jpeg

Ludwig Lounge Chair

Design Vladimír Ambroz / 2011

Firma AMOSDESIGN realizovala rekonstrukci interiéru vily TUGENDHAT a při této příležitosti zhotovila
také repliky původního kovového nábytku z této vily, v provedení odpovídajícím roku 1930.

Ludwig Lounge Chair.jpeg

Flowerlover

Design Adam Tureček / 2010

Přepracovaná idea tradičního květinového stolku v sobě spojuje bezešvý, samozavlažovací, corianový květináč klasického tvaru a stabilní, lehce rozkročenou, dřevěnou podnož, opatřenou taktéž corianovou poličkou. Jednoduchý tvar a kvalitní zpracování nechává vyniknout rozkvetlé louce, jíž je FlowerLover osázen.

Flowerlover.jpeg

Brothers & Sisters

Design Vladimír Ambroz / 2010

Sada variabilních stolků s názvem Brothers and Sisters v kombinaci corianová stolová deska a lakovaná ocel. Stolové desky jsou vyráběny v různých rozměrech. Do desek jsou umístěny závěsné variabilní prvky na květiny, tužky, láhve atp. Stolky mohou sloužit jako stolky konferenční, ale díky různé výšce i jako stolky odkládací nebo kavárenské.

Brothers & Sisters 1.jpeg
Brothers & Sisters 2.jpeg

Moving Mondrian

Design Vladimír Ambroz / 2010

Autor převedl statické plátno zakladatele neoplasticismu Pieta Mondriana po 90. letech do prostorové dimenze a pohybu. Různé formáty polic, velikosti zásuvek a pohyblivá barevná dvířka umožňují skrýt to, co má být skryto a přitom budete mít pokaždé jinou parafrázi na tohoto slavného autora. Na knihovně Moving Mondrian je vidět, že kompaktní materiály typu DuPont™ Corian® nejsou materiály použitelné pouze pro kuchyňské desky. Moving Mondrian ukazuje, jak mohou být i tak vzdálené věci, jako je malířské plátno a nábytek spolu vzájemně úzce propojeny myšlenkou designéra.

Moving Mondrian 1.jpeg
Moving Mondrian 2.jpeg

iTable

Design Vladimír Ambroz /2008 - 2009/

iTABLE - stůl pro vyšší management nebo minimalisticky řešenou domácí kancelář. iTABLE nabízí něco, co nenabízí takovým elegantním způsobem jakýkoliv jiný stůl - nabízí možnost skrytí všech kabelů, problém, který zatěžuje kanceláře i domácnosti stále více, stejně jako nové spotřebiče uvnitř. Klíčovým řešením iTablu je v jeho konstrukci a použitých materiálech. Všechna média, jako jsou kabely, rozvody a všechny druhy potřebných zásuvek jsou skryty v dutině stolové desky a jsou dostupné otevřením zabudovaných pop-up dvířek. Deska a spodní část stolu je zhotovena z materiálu DuPont™ Corian®. Do stolové desky je možno uchytit stolní lampu, která se rovněž stává součástí stolu. 

iTable 1.jpeg
iTable 3.jpeg
iTable 2.jpeg

BRIDGE Table

Design Vladimír Ambroz / 2006-2007

Designový stolový objekt z corianu sloužící k pracovním, zasedacím či jídelním účelům.

BRIDGE Table.jpeg

Whiteline bed

Design AMOS DESIGN / 2006

Whiteline bed.jpeg