DuPont™ CORIAN®

Nabízíme výrobu umyvadlových desek pro hotely a administrativní budovy, recepce, recepční pulty, corianové obklady stěn interiérů, kuchyňské desky, koupelnové prvky a další atypické části interiérů z materiálu kompaktních materiálů - Solid Surfaces.
Exkluzivní doby dodání a mimořádně výhodné ceny díky vlastní výrobě, cenová nabídka zdarma!

DuPont™ CORIAN®

Výroba

Jsme připravení Vám poskytnout odborné konzultace k technickému řešení Vašich projektů, se zřetelem na maximální využití veškerých specifických, mechanických, funkčních a estetických vlastností těchto materiálů. Zkonzultujeme s Vámi design navrhovaného řešení s ohledem na výběr vhodného druhu materiálu a jeho barevné aplikace.

Díky špičkové technologii zpracování, moderním strojům a zařízením Vám můžeme nabídnout perfektní realizaci Vašich projektů v oblastech:

 • Komerčních interiérů
  • banky – přepážky
  • hotely – recepce, sanitární příslušenství
  • restaurace – bary, stoly, obklady stěn
  • stravovací zařízení – výdejové pulty
  • nemocniční a laboratorní provozy – obklady operačních sálů, laboratorní pulty, recepce a speciální prvky pro zdravotnictví
  • letištní a nádražní haly – přepážky, recepce, info pulty, kiosky
  • atypická speciální pracoviště
 • Domácnosti
  • kuchyňské a pracovní desky vč. dřezů, obložení parapetů
  • koupelnové pulty s umyvadly, obložení van a sprchových koutů
  • stolové desky

Technické vlastnosti

DuPont™ CORIAN® neboli umělý kámen je unikátní kompaktní materiál, který byl v 60. letech vyvinut americkou společností DuPont™. Jde o pevnou masivní hmotu vyrobenou z jemně namleté směsi přírodních minerálů a polymetyl-polymetakrylátové pryskyřice.

5 jedinečných výhod materiálu DuPont™ CORIAN®

Složitý proces výroby zaručuje dokonalou homogenitu průřezu materiálu, a umělý kámen tak získává vynikající vlastnosti. Poznejte pět jedinečných výhod materiálu DuPont™ CORIAN® a zároveň pět důvodů, proč si ho pořídit do svého interiéru.  Jaký je umělý kámen DuPont™ CORIAN®?

 1. Teplý a příjemný na dotek
  DuPont™ CORIAN® byl vyroben na zakázku amerického poštovního úřadu, který se chtěl vyhnout odškodňování pacientů s revmatickými potížemi. Ty byly způsobeny dlouhým pobytem ve studených interiérech vybavených pravým kamenem. I když se DuPont™ CORIAN® svým elegantním vzhledem kameni vyrovná, chlad z něho neucítíte. Je teplý a velmi příjemný na dotek.
  „DuPont™ CORIAN® - ideální na výrobu designového nábytku do domácností i veřejných prostor a kanceláří."
 2. Vysoce odolný a stálý
  Umělý kámen DuPont™ CORIAN® je vysoce odolným materiálem. Je rezistentní vůči skvrnám, agresivním UV paprskům i většině kyselin. Při náročném testování dokonce odrazil kulku vystřelenou ze zbraně. Nepoškodí ho ani zapálená cigareta položená na jeho povrchu - krátkodobě odolává teplotám do 360°, dlouhodobě snese teplotu až 180°. Barvy a vzory zůstávají zachovány v nezměněné kvalitě - neblednou ani nejsou jinak poškozeny.
 3. Hygienický a netoxický
  DuPont™ CORIAN® je neporézní materiál s hladkým nenasákavým povrchem. Bakterie ani plísně se tak nemají kam ukrýt. Umělý kámen DuPont™ CORIAN® je vhodným materiálem pro silné alergiky, za normálních teplot neuvolňuje do vzduchu žádné škodlivé látky.DuPont™ CORIAN® lze navíc velmi snadno udržovat v čistotě - potřísněný povrch snadno umyjete vodou nebo abrazivními prášky.
  „DuPont™ CORIAN® - ideální do koupelen a zdravotnických zařízení."
 4. Snadno opravitelný
  Škrábance a drobné vrypy lze odstranit prostým přebroušením a přeleštěním povrchu. Celistvost barevné plochy zůstane neporušená a DuPont™ CORIAN® bude vypadat stále jako nový.
  „DuPont™ CORIAN® - ideální pro náročné uživatele a do kuchyní.“
 5. Opracovatelný mnoha způsoby
  DuPont™ CORIAN® nabízí architektům, designérům a výrobcům nábytku zcela netušené možnosti. Dá se řezat, frézovat nebo brousit. Umožňuje i tepelné zpracování, takže může být libovolně ohýbán do nejrůznějších tvarů. Lze s ním také pracovat podobně jako se dřevem - řezat a lepit ho.

  Díky skvělým vlastnostem DuPont™ CORIAN® lze docílit bezespárového spojování jednotlivých kusů materiálu a vytvářet velká celistvá tělesa, zajímavé mozaiky nebo intarzie. Z umělého kamene DuPont™ CORIAN® dokáží designéři vyrobit téměř vše – od ergonomicky tvarovaných židlí, přes barové pulty, až po luxusní pohodlné vany.


„DuPont™ CORIAN® - ideální materiál pro designéry a architekty.“

Nechte se přesvědčit unikátními vlastnostmi materiálu DuPont™ CORIAN®! Přečtěte si, kde všude můžete umělý kámen využít.