Masaryčka Praha

Investor: Penta Real Estate 
Architekt: ZAHA HADID ARCHITECTS
Lokální architekt: Cigler architekti

Realizace vstupních lobby a části interiérů Penta Real Estate z materiálů tvarovaný Corian, dřevo, Barrisol, LED osvětlení.

Masaryčka Praha

Realizace stavebních projektů a designu světové autorky, královny křivek architektky ZAHY HADID byly ve světě většinou spojeny se stavebními či interiérovými pracemi, které jsou velmi náročné ale hlavně vždy složitě proveditelné a staví každou realizační firmu před opravdovou výzvu. A právě na těchto projektech v Čechách a na Slovensku měla firma AMOSDESIGN tu vyjímečnou možnost pracovat. Šlo o stavby realizované společností PENTA REAL ESTATE, pro kterou studio ZAHA HADID ARCHITECTS navrhovalo budovy SKY PARK v Bratislavě a MASARYČKA v Praze.

Je potřeba dodat, že firma AMOS DESIGN založená v roce 1990, realizuje nejnáročnější interiérové nebo exteriérové prvky, plochy, obklady či dokonce fasády z umělého kamene a pracovala na mnoha projektech, které byly nestandardní a komplikované. A s řadou velmi dobrých architektonických kanceláří nejen v České republice. Většinou byl každý projekt zcela odlišný a tudíž přístup k realizaci není běžný, někde zjistitelný a z hlediska užitých materiálů technicky složitý již na projektové práce a později na technologii realizace. Jde o kreativitu řešení a technickou vyspělost.

masarycka16

Jako dodavatel projektů od ZAHY HADID AMOSDESIGN navrhl řešení realizace, provedl remodelaci, projektové řešení, vyrobil a namontoval. Projekty hvězdy architektonického nebe, paní ZAHY HADID se vyznačovaly vždy tím, že byly inovativní až futuristické. Její práce získala mnoho ocenění a uznání po celém světě a její genialita a kreativita se promítla i do nové budovy na Masaryčce. V průběhu realizace došlo k jejímu úmrtí a tak tato budova bude jednou z posledních staveb, na kterých se podílela ještě osobně. 

Kromě zlaté fasády je vstupní lobby jednou z nejdůležitějších částí této budovy. Celý prostor je tvarovaný z corianu ve 3D, což dodává prostoru jedinečnou emoci a hloubku. Corian je za určitých podmínek tvarovatelný, což umožňuje vytvořit unikátní tvary a struktury.

masarycka18
masarycka12
masarycka13

Kromě corianu je zde vypnut mezi konstrukce také Barrisol, dubové masivní prvky řezané na CNC a také zajímavé LED svícení prostoru. Návštěvníci se budou cítit jakoby přeneseni v čase do jiného světa a budou mít pocit, že se nacházejí v kultovním sci-fi filmu. Tento architektonický skvost je opravdu jedinečný.

masarycka11
masarycka8
masarycka9

Jak výroba, tak montáž na místě už nepřipomínaly práci interiérové firmy, ale modelářskou práci ve velkém rozsahu, kde roli hrály milimetry.

71c299e0-0b63-4e53-982d-ec3fa7bab263
76bf3eba-07d1-4c78-b95f-4dd1a0d68371
308edcca-6bb2-47db-8db4-6f416fd73b5f

Zrealizované lobby A provedené ve dvou kontrastních barvách corianu.
Obrovský prostor 20x10x8 metrů jako jedna komplexní organická struktura. 

masarycka15
masarycka6
masarycka7

Kompaktní lobby B s organickými tvary corianu v černé a bílé.

masarycka12
masarycka14